Europejskie Obserwatorium Astronomiczne (ESO) poinformowało, że naukowcy pracujący w obserwatorium należącym do ESO, byli świadkami prawdziwego kosmicznego fenomenu, którego nikt wcześniej nie zaobserwował. Szczegóły na jego temat poznamy podczas konferencji, która została zaplanowana na poniedziałek.

Ostatnim razem, gdy astronomowie ogłaszali wielkie odkrycie, dowiedzieliśmy się o zaobserwowaniu fal grawitacyjnych. Dokonali tego naukowcy pracujący przy projekcie LIGO. Rozpoczęło to nową erę w astronomii. która pozwoli nam zobaczyć wszechświat tak jak nigdy dotąd. Przez odkryciem fal grawitacyjnych mogliśmy postrzegać wszechświat jedynie za pomocą obserwacji promieniowania gamma, promieniowania rentgenowskiego, światła widzialnego itd. Dzięki odkryciu dokonanym przez LIGO możemy teraz dosłownie zbadać zmarszczki powstałe na powierzchni czasoprzestrzeni.

Film tłumaczący czym dokładnie są fale grawitacyjne

Nie możemy być niczego pewni w temacie poniedziałkowej konferencji. W świecie astronomii pozostała masa niewyjaśnionych rzeczy na różne tematy począwszy od ewolucji wszechświata po ciemną energię. Mam nadzieję, że uda mi się wziąć udział w konferencji online dzięki czemu poinformuję was na temat tego nowego odkrycia najszybciej jak się da. Tak więc obserwujcie i wyczekujcie.

Jeśli nie chcecie przegapić żadnego artykułu to zapraszam do obserwowania mojego profilu OCISLY na wykopie.

Bartosz Mejer Administrator
Popularyzator sektora kosmicznego w Polsce. Udzielam się głównie na tematy załogowej eksploracji kosmosu, kolonizacji Marsa oraz nowinek astrofizycznych.
0