Konferencje kosmiczne są świetną okazją do poznania ciekawych ludzi oraz dowiedzenia sie o nowych trendach w branży. Firma Sharpeo poprosiła nas abyśmy zostali patronami medialnymi 12 z kolei konferencji Fire Talk – Future In Space, zatem wybrałem się tam z kamerą. 

Prelegentami wydarzenia byli:
– Dr Grzegorz Brona – Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, współzałożyciel i były prezes zarządu firmy działającej w branży kosmicznej (m.in. budowa pierwszego polskiego komercyjnego satelity).
– Karol Kowalczuk – wynalazca, zwycięzca programu Kapitalny pomysł, twórca leczniczych gogli i medalista na targach innowacji,
– Kamil Muzyka – National Point of contact – Space Generation Advisory Council, prawnik, badacz stanu techniki,
– Piotr Kosek – załozyciel kanału o kosmosie – Astrofaza

Tematy były przeróżne – od prawnych aspektów dotyczących wydobycia surowców w przestrzeni kosmicznej, poprzez inspirujące słowa o tym czego możemy się spodziewać w przyszłości, jeśli chodzi o podróże w kosmos, po ciekawe historie o innowacjach kosmicznych w Polsce przed obecną erą. Na końcu swoją prezentację o udziale Polski w przemyśle kosmicznym wygłosił Dr Grzegorz Brona.

Krótkie wideo z konferencji wraz z wywiadem z prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej

Michał Przemyski Administrator
Popularyzator sektora kosmicznego w Polsce. Udzielam się głównie na tematy załogowej eksploracji kosmosu, kolonizacji Marsa oraz nowinek astrofizycznych.
email
follow me
0