Polskie studio The House of Fables przygotowało program, który pozwala zwiedzić wnętrze Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przy pomocy technologii wirtualnej rzeczywistości. Biorąc pod uwagę, że podróż na ISS jest w tej chwili niezwykle droga, a udostępniona aplikacja darmowa, nierozsądnie byłoby nie skorzystać z okazji na to, aby chociaż trochę poczuć się jak astronauta z prawdziwego zdarzenia. Atrakcyjności dodaje fakt, że program powstał we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną.

Gra umożliwia nam eksplorację ośmiu modułów ISS, gdzie odkryjemy ponad 40 interesujących miejsc, które służą astronautom za miejsce wypoczynku i pracy.

International Space Station Tour VR jest dostępny na platformie Steam, Windows Store, Google Play i na stronie Viveport oraz Oculus. Do jego uruchomienia będziemy potrzebować komputera lub smartfona. Niezbędne są również okulary rozszerzonej rzeczywistości, których najtańsze wersje są dostępne w internecie za kilkadziesiąt złotych.

Zachęcam do obserwowania mojego profilu na Wykopie i fanpage

Źródło: The House of Fables

Bartosz Mejer Administrator
Popularyzator sektora kosmicznego w Polsce. Udzielam się głównie na tematy załogowej eksploracji kosmosu, kolonizacji Marsa oraz nowinek astrofizycznych.
1